„Anna German”…

Niejednokrotnie na łamach tego forum wypowiadałam się na temat seriali, a dokładniej mówiąc, o mojej niechęci do nich. Jednakże nowy serial TVP1 o tytule „Anna German ” może zmienić trochę moje zdanie na temat tego typu produkcji. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że jest oparty na faktach. Opowiada o życiu (losy od okresu dzieciństwa aż do śmierci) wspaniałej piosenkarki lat 60-tych i 70-tych Annie German, wykonującej takie utwory jak: „Człowieczy los”, „Euredyki”  czy „Zorba”.

Premiera owego 10-cio odcinkowego serialu odbędzie się 22 lutego (piątek) bieżącego roku o godzinie 20.25.
Wielu czytelników na pewno nie ma pojęcia kim była Anna German, dlatego pokrótce przybliżę Wam jej historię. Urodziła się 14 lutego 1936 roku w UZBEKISTANIE . Do Polski (a dokładnie do Wrocławia) wraz z rodziną przeprowadziła się w 1946 roku. Była gwiazdą międzynarodową. Miała na swoim koncie liczne nagrody polskich i zagranicznych festiwali. Śpiewała (aż) w siedmiu językach. W czasie swojej dość krótkiej kariery nagrała kilkadziesiąt płyt. Wracając z koncertu we Włoszech uległa wypadkowi samochodowemu, po którym przeszła długą rehabilitację, podczas której napisała książkę pt. „Wróć do Sorrento”. Na scenę wróciła w 1970 roku, ale w 1975 została matką i po raz kolejny zniknęła. W 1982 zdiagnozowano u niej raka. Zmarła w wieku 46 lat, 26 sierpnia 1982 roku.

„Anna German” to rosyjski serial biograficzny, za którego realizację odpowiadały też polskie firmy. Zdjęcia do tej produkcji kręcono mi.n w Warszawie i we Wrocławiu. W rolę Anny German wcieliła się Joanna Moro. Poza nią w obsadzie będzie można zobaczyć także: Mariete Żukowską , Szymona Sędrowskiego, Olgę Frycz, Marata Baszarowa czy Marię Poroszinę. Reżyserią zajęli się Waldemar Krzystek i Aleksander Timenko. Scenariusz napisała Alina Semerjakowa.

Wydaje mi się, że „Anna German” będzie dość ciekawą produkcją (mimo tego , że to serial) a nie kolejnym mało realistycznym gniotem. Ale oceniać będę mogła dopiero po obejrzeniu pierwszego odcinka. I przyznam szczerze, że już nie mogę się go doczekać:)

Wyszukiwane hasła

  • anna german zyciorys
  • anna german biografia
  • życiorys anny german
  • anna german biografia książka

2 odpowiedzi na “„Anna German”…”

  1. Andrzej pisze:

    Seriali nie cierpię lecz o Annie German cóż .. na koniec się popłakałem ,i jest mi smutno .Takie emocje. Urodziłem się 1964 a Ania zmarła mając 46 ,czyli odwrotność nr.46 ,cyfra 46 przewija się jeszcze raz gdy Ania sprowadza się do Wrocławia 1946 roku .Niby ktoś pomyśli że to zbieg okoliczności .Ja wiem że to znak .Po tym serialu dopiero otworzyły mi się oczy jak cudowna była Ania ..Ta świnia z NKWD tyle cierpienia przez łajzę ,strata Ojca ..{ Ja jestem wychowankiem Domu Dziecka } też mi jest ciężko bez rodziców ,pomimo że dobijam do 50-tki .Wycierpiała się straszne ..i ta choroba ..to jakaś kara ? Boże …czemu ? Wiem to był Anioł ! Najwyższemu teraz śpiewa … jak obiecała tuż przed śmiercią…Jak kruche jest nasze życie…

  2. Agnieszka Agnieszka pisze:

    Panie Andrzeju na numerologii się nie znam, ale faktem na pewno jest , że życie Anny German było przejmujące. Serial o niej jest dobry, chociaż w pełni nie zgadza się z jej prawdziwym życiorysem . Szkoda, że w Polsce została zapomniana i dopiero Rosjanie tworząc o niej serial , przypomnieli nam o tym białym aniele. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Zainteresuj się tym

*